Reklamy online były bardzo proste z samego początku: miejsce na reklamy było sprzedawane reklamodawcom. Ten schemat pożyczano z takich mediów, jak TV I radio. Ale wszystko wygląda obecnie zupełnie inaczej. Nowe nisze sprawiły, że pojawili się nowi gracze na scenie, powitajmy ich!

Platformy kupowania mediów – zautomatyzowane systemy, których powszechnie używają agencje reklamowe do kupowania mediów i obsługi kampanii reklamowych online.

Zaimplementowano też pewnego rodzaju model aukcyjny. Nazywamy to mediami czasu rzeczywistego, gdzie reklamodawcy licytują się o każdego odwiedzającego. Te mediowe licytacje trwają ułamki sekundy I kończą się w momencie, gdy strona się ładuje. Wygrywający pokazuje swoją reklamę, a firma płaci nie najwyższą cenę, ale drugą co do wielkości. Technologia ta nazywana jest “Ad Exchange” I zaczęła się aktywnie rozwijać wraz z pojawieniem się DSP (“Demand Side Platforms”).

Nowoczesne platform kupowania mediów są rezultatem trwającego procesu odchodzenia od pokazywania reklam podobnych do wyświetlanej wokół treści do spersonalizowanego wyświetlania. Lojalność wobec marki i konwersja się tylko i wyłącznie powiększają, tak wygląda ta praca.

Recent News

Comments are closed.