Platformy tego typu oznaczają, że klient może uzyskać odpowiedź bez zgłaszania się o pomoc do biura obsługi. Tego typu systemy oszczędzają fortunę i redukują ilość osób i kosztów zaangażowanych w obsługę klienta.

Logicznie rzecz biorąc, samoobsługowe platformy reklamowe działają sam na sam z klientem tj. nie ma potrzeby pomocy przedstawiciela firmy.

Oczywiście zawiera też bazę wiedzy, gdzie podkreślone są najczęściej zadawane pytania z kategorii i moduł wyszukiwania. Są też bloki pytań – odpowiedzi, artykuły, dokumenty, pliki do pobrania itp. Samoobsługowe systemy reklamowe generalnie mają system autoryzacji i mogą być łatwo personifikowane dla każdego klienta, jeśli o poziom SLA chodzi i kupowane produkty.

Gdzie samoobsługowe reklamowanie może być zastosowane?

Najczęściej stosuje się ją w mikro kampaniach lub reklamach tekstowych. Tak czy inaczej, celem obu z nich jest uzyskanie efektywności.

Czemu jest to opłacalne?

Po pierwsze, koszt osoby sprzedającej jest wykluczony z tej listy. Sam reklamodawca może kupić mniejszą ilość reklam, niż byłoby to możliwe w innym wypadku.

Mały biznes, pozbawiony atrakcyjnych graficznych reklam łatwiejszy jest w prowadzeniu, niż zapisywanie się do samorobnych kampanii.

Kluczem do sukcesu platformy z samoobsługą

Każdego razu, gdy musisz zamówić produkt lub usługę, większość z nas zwraca się do czegoś popularnego, to znaczy czegoś dobrze reklamowanego. Ale jak często jest to produkt wygodny w użytku? Tak samo jest z platformami. Nie ma sensu używać znanych technik, gdy ledwo rozumiesz, gdzie trzeba przejść i co zrobić.

Auto nawigacja jest pierwszym miejscem, które przyciąga wzrok. Przyjazny użytkownikowi interfejs powinien zapewnić szybkie połączenie klienta do najwłaściwszego zestawu reklamowego, gdzie natychmiast tworzone są reklamy, by wszystko działało poprawnie.

Punktem głównym jest prostota i wygoda. Amazonifikacja, tak obecnie rozpowszechniona, oznacza, że ludzie wolą raczej wchodzić w interakcję z oprogramowaniem, niż ze specjalnie ku temu wyszkoloną osobą.

Recent News

Comments are closed.