Zarabianie pieniędzy na stronie było niemal niemożliwe dekadę lub dwie temu. Recepta na sukces jest prosta: dużo cierpliwości, wytrwałość w dążeniu do celu i szczypta szczęścia. Czasem biznes tak nas angażuje, że szybko zamienia się z czynności wykonywanej w czasie wolnym na pełnoprawną pracę.

Strategie, które oferujemy w artykule, należą od prostych i pasywnych do zajmujących dużo czasu i wymagających mnóstwa pracy.

Zaczynajmy więc!

Marketing łączony

Schemat jest prosty: masz bloga i możesz polecać pewien produkt lub usługę swym widzom. Jeśli wiadomość obudzi w nich zainteresowanie, to klikną na link i najpewniej kupią produkt. Część jego ceny jest Twoim dochodem, czasem stawka sięga nawet 50%. Czy zacząłeś już o tym myśleć?

Sprzedaż wolnego miejsca na Twojej stronie

Ekonomiści nie ustają w przekonywaniu nas, że każdy jeden dolar powinien na nas pracować, dlaczego więc nie użyć tego podejścia i zarabiać na reklamach umieszczonych w nieużywanych miejscach naszej strony? Jest parę możliwych wariantów:
możesz ustalić cenę za miejsce wedle własnego uznania, lub innych czynników;
możesz zarabiać za pokazywanie reklam (zazwyczaj używany jest model „koszt za kilometr”) itp.

Uwaga: podane powyżej przykłady są świetne, jeśli masz dobry ruch na swoich stronach, niespecjalnie się to sprawdza, jeśli Twoja publika jest zbyt specyficzna i niewielka.

Poproś o pomoc… i dotacje

Czy dobrze jest prosić o pomoc i pieniądze, by polepszyć projekt i pokryć podstawowe koszta jak hosting czy domena. Jeśli Twój blog jest naprawdę interesujący, a informacje prawdziwe, podawanie niespodziewanych rezultatów tematami na czasie i zainteresowanie są Twoim priorytetem, to Twoi widzowie chętnie Ci nieco pomogą.

Ekstra: Jeszcze jeden sposób na zarobienie na swoim projekcie

Możesz go po prostu… sprzedać całego z dodatkami. Strony z dużym ruchem są bardzo pożądane niemal ciągle. To najprostszy sposób na nagłe zarobienie fortuny, jednakże nie jesteśmy zbyt optymistyczni, jeśli o takie podejście chodzi, ponieważ rozumiemy jak ważny to może być dla Ciebie projekt, a długotrwałe projekty są lepsze niż szybkie pieniądze.

Czego już spróbowałeś z naszej listy? Napisz do nas i podziel się swoimi pomysłami.

Recent News

Comments are closed.